II NIEDZIELA ADWENTU, 08.12.2019

1. Trwa Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty codziennie o godz. 17.00.

2. Dziś na mocy dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie kolęda. Plan kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń duszpasterskich, w gazetce oraz na parafialnej stronie internetowej.

– sobota, 07.12.2019, godz. 9.00, ul. Rolnicza, Folwarecka, Reja 72-37

– niedziela, 08.12.2019, godz. 13.00, ul. Włościańska 17-11, Reja 8-40; 35-15

– sobota, 14.12.2019, godz. 9.00, ul. Reja 22-20, Polna 84-20, 13-33

– niedziela, 15.12.2019, godz. 13.00, ul. Żorska 342-259, 342C – 374B, Rybnicka 258 – 258C.

4. Wystawiony został – tak jak w zeszłym roku – kosz adwentowy. Do kosza można składać słodycze oraz przybory szkolne. Dary te zostaną wykorzystane jako nagrody w konkursach roratnich. Już teraz dziękujemy za ofiarność.

5. Przed zakrystią można nabyć opłatki na stół wigilijny a przed kościołem świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dzisiaj przed kościołami będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta specjalna na nasz kościół – budowa kaplicy.

7. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenie

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dla każdego obywatela

W Polsce nadal duża grupa obywateli nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej. Aby umożliwić skorzystanie z porady prawnej szerszemu gronu obywateli przeprowadzona została, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Nowe regulacje pozwalają jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. wykluczeniem prawnym – zjawiskiem godzącym w fundamentalne zasady konstytucji, takiej jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Beneficjantami takiej pomocy mogą być obecnie nie tylko osoby o najniższej kondycji materialnej, szczególnie ciężko potraktowane przez los, ale również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji o miejscach można uzyskać w urzędzie gminy i starostwie.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej