Ogłoszenia

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do zarządzenia Metropolity Katowickiego z dn. 25.03.2020 r. wszystkie Msze Św. oraz Triduum Paschalne w naszej świątyni będą celebrowane BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 29.03.2020

1. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.

2. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

3. Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.

4. Ksiądz Arcybiskup zarządza aż do odwołania celebrowanie wszystkich mszy świętych i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych. Zapraszamy do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych w duchu słów Jezusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 19-20).

5. Wezwaniem do modlitwy różańcowej połączonej z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, lekarki niech będzie głos dzwonów naszych kościołów o godz. 20.15.

6. Życzymy całej wspólnocie parafialnej umocnienia w wierze i ufnej nadziei w Jezusie Chrystusie Zbawicielu świata.

7. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami i zarządzeniami Księdza Arcybiskupa na naszej stronie parafialnej, gdzie można także włączyć się w modlitwę z radiem eM i transmisję z Jasnej Góry. Niech Matka Boże Piekarska, lekarka ma nas wszystkich w swojej opiece.

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego z dnia 25.03.2020 r. odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach (pdf 295 kB)

Pojednanie poza spowiedzią (pdf 155 kB)

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (pdf 124 kB)

Dodatkowe wezwanie do modlitwy powszechnej Wielkiego Piątku (pdf 99 kB)

ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM W POLSCE STANU EPIDEMICZNEGO (224 kB)

ZARZĄDZENIE RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI (134 kB)

ZALECENIA SZCZEGÓŁOWE METROPOLITY KATOWICKIEGO (pdf 223 kB)

DYSPENSA OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ (pdf 199 kB)

TRANSMISJE NA ŻYWO Z KATOWICKIEJ ARCHIKATEDRY NA ANTENIE Radia eM:

Wielki Post z Radiem eM

Transmisje Mszy świętych z katedry Chrystusa Króla w Katowicach:

– niedziela, godz. 12.00

– poniedziałek – sobota, godz. 18.00

Nabożeństwa pokutne:

Droga Krzyżowa – piątek, godz. 17.15

Gorzkie Żale – niedziela, godz. 17.15

Codzienne modlitwy:

Różaniec, godz. 5.30 (niedziela, 6.30) i 23.30

Anioł Pański, godz. 12.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia, godz. 15.00

Rekolekcje radiowe:

poniedziałek – piątek, godz. 10.50, 18.45, 22.50.

niedziela, godz. 17

Codzienne rozważania Bożego Słowa:

Ewangelia z komentarzem, godz. 5.50, 6.50, 12.10 i 23.10;

Komentarz do czytania z liturgii Słowa o godz. 6.20, 23.20.

Msze św. w dni powszednie:  6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 15:30, 18:30,

Msze św. w soboty, niedziele i uroczystości: 6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00,

Apel Jasnogórski: 21:00 codziennie,

Droga Krzyżowa: 16:45 piątek w Wielkim Poście.

STATYSTYKA ZA ROK 2019 – ZOBACZ

Zachęcamy do posłuchania pastorałek, których autorami są nasi Parafianie – POSŁUCHAJ.

NASZE RORATY – NA STRONIE „MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO”

www.malygosc.pl/doc/6018959.Zory-Rowien

Ogłoszenie

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dla każdego obywatela

W Polsce nadal duża grupa obywateli nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej. Aby umożliwić skorzystanie z porady prawnej szerszemu gronu obywateli przeprowadzona została, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Nowe regulacje pozwalają jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. wykluczeniem prawnym – zjawiskiem godzącym w fundamentalne zasady konstytucji, takiej jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Beneficjantami takiej pomocy mogą być obecnie nie tylko osoby o najniższej kondycji materialnej, szczególnie ciężko potraktowane przez los, ale również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji o miejscach można uzyskać w urzędzie gminy i starostwie.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej