XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.09.2020

1. Dziś o godzinie 12.00 ks. bp Grzegorz Olszowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.30, a we wtorki i środy po porannej Mszy świętej. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Wypełniając tę pobożną praktykę istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męcz.

– we wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK

– w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

7. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz gazetkę parafialną.

8. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendiów ze środków Funduszu Stypendialnego im. Alojzego Gamonia

Fundusz Stypendialny im. Alojzego Gamonia z siedzibą w Żorach ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów, o które mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studenci uczelni wyższych na stałe mieszkający na terenie miasta Żory dzielnicy Rowień-Folwarki lub miasta Orzesze sołectwa Woszczyce lub miasta Orzesze sołectwa Królówka.

Wypełnione wnioski można składać w terminie od 20.08.2020 r. do 20.09.2020 r. w siedzibie Funduszu (ul. Rybnicka 248, 44-240 Żory). Szczegóły na stronie internetowej: www.funduszstypendialnygamon.pl

XIV Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore 2020 (pdf 183 kB)

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego z dn. 18.06.2020 r. (pdf 193 kB)

Nasza Parafianka Hanna Piecha zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
„Patriotyzm na co dzień i od święta” – „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – Wiosna 2020 r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Hanna Piecha, Zespół Szkół Budowlano – Informatycznych
„Kapliczka. Majowe” – przydrożna kapliczka w parku Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich,
w dzielnicy Rowień – Folwarki, na Biesie.

Msze św. w dni powszednie:  6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 15:30, 18:30,

Msze św. w soboty, niedziele i uroczystości: 6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00,

Apel Jasnogórski: 21:00 codziennie

STATYSTYKA ZA ROK 2019 – ZOBACZ

Zachęcamy do posłuchania pastorałek, których autorami są nasi Parafianie – POSŁUCHAJ.

NASZE RORATY – NA STRONIE „MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO”

www.malygosc.pl/doc/6018959.Zory-Rowien

Ogłoszenie

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dla każdego obywatela

W Polsce nadal duża grupa obywateli nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej. Aby umożliwić skorzystanie z porady prawnej szerszemu gronu obywateli przeprowadzona została, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Nowe regulacje pozwalają jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. wykluczeniem prawnym – zjawiskiem godzącym w fundamentalne zasady konstytucji, takiej jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Beneficjantami takiej pomocy mogą być obecnie nie tylko osoby o najniższej kondycji materialnej, szczególnie ciężko potraktowane przez los, ale również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji o miejscach można uzyskać w urzędzie gminy i starostwie.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej