Ogłoszenia

Drodzy Parafianie, w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi ogłoszonymi przez premiera RP, od 7 listopada w naszym kościele we mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

I NIEDZIELA ADWENTU, 29.11.2020

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

3. Zapraszamy na roraty codziennie o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. W piątek, 4 grudnia, o godzinie 9.00 zapraszamy na Barbórkę.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w naszych domach o godz. 20.30, zakończonej Apelem Jasnogórskim. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Maryi Panny prośmy miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój społeczny. Na stronie internetowej parafii dostępne są transmisje nabożeństw z Jasnej Góry, katowickiej katedry i z kaplicy św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:

– w poniedziałek – święto św. Andrzej Apostoła

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji

9. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Gazetkę parafialną.

10. Z uwagi na sytuację epidemiczną, dzień skupienia dla narzeczonych w kościele św. Stanisława w Żorach, planowany na niedzielę 6 grudnia, jest ODWOŁANY! Planowane terminy dni skupienia dla narzeczonych w 2021 roku:

– 7 marca

– 16 maja

– 3 października

– 5 grudnia.

Początek o 15:00 w dolnym kościele.

11. Życzę wszystkim radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień.

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dnia 24 października 2020 r. w związku z aktualną sytuacją epidemiczną (pdf 198 kB)

Wezwanie Metropolity Katowickiego do modlitwy w intencji ustania pandemii, o pokój i ład społeczny dla wspólnego dobra (pdf 180 kB)

Modlitwa o pokój (pdf 529 kB)

Msze św. w dni powszednie:  6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 15:30, 18:30,

Msze św. w soboty, niedziele i uroczystości: 6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00,

Apel Jasnogórski: 21:00 codziennie

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW Z KATOWICKIEJ KATEDRY W RADIU eM

Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 – transmisja Mszy św. z katedry, w niedzielę – o godz. 12.00

Około godz. 12.00 – modlitwa Anioł Pański,

Codziennie o godz. 15.00 – modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 20.30 – transmisja modlitwy różańcowej

Nasza Parafianka Hanna Piecha zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
„Patriotyzm na co dzień i od święta” – „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – Wiosna 2020 r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Hanna Piecha, Zespół Szkół Budowlano – Informatycznych
„Kapliczka. Majowe” – przydrożna kapliczka w parku Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich,
w dzielnicy Rowień – Folwarki, na Biesie.

STATYSTYKA ZA ROK 2019 – ZOBACZ

Zachęcamy do posłuchania pastorałek, których autorami są nasi Parafianie – POSŁUCHAJ.

NASZE RORATY – NA STRONIE „MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO”

www.malygosc.pl/doc/6018959.Zory-Rowien

Ogłoszenie

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dla każdego obywatela

W Polsce nadal duża grupa obywateli nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej. Aby umożliwić skorzystanie z porady prawnej szerszemu gronu obywateli przeprowadzona została, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Nowe regulacje pozwalają jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. wykluczeniem prawnym – zjawiskiem godzącym w fundamentalne zasady konstytucji, takiej jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Beneficjantami takiej pomocy mogą być obecnie nie tylko osoby o najniższej kondycji materialnej, szczególnie ciężko potraktowane przez los, ale również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji o miejscach można uzyskać w urzędzie gminy i starostwie.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej