VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22.05.2022

Dzisiaj w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Od 22 do 29 maja przeżywamy tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych i małżonkach.

We wtorek, 24 maja, także przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Celem nowenny jest, zgodnie z zasadami Kalendarza Rzymskiego, przygotowanie na przyjście Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Także w przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.

Dzisiejsza kolekta – na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Statystyka za rok 2021 (pdf 99 kB)