II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25.02.2024

Zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

W tym tygodniu obchodzimy: I piątek i I sobota miesiąca.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają na celu budzić świadomość konieczności ciągłego nawracania się, wewnętrznej odnowy i zadośćuczynienia za popełnione zło i zaniedbane dobro.

W środę 28 lutego przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W dzisiejszą niedzielę zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Polecam najnowszy numer “Gościa Niedzielnego” i gazetkę parafialną.

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendiów ze środków Funduszu Stypendialnego im. Alojzego Gamonia

Fundusz Stypendialny im. Alojzego Gamonia z siedzibą w Żorach ogłasza kolejny już, ósmy nabór wniosków o przyznanie stypendiów ze środków Funduszu, o które mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci na stałe mieszkający na terenie miasta Żory, dzielnicy Rowień-Folwarki lub miasta Orzesze, sołectw Woszczyce lub Królówka.

Wypełnione wnioski można składać w terminie do 04.03.2024 r. drogą elektroniczną fundusz@funduszstypendialnygamon.pl, pocztową lub bezpośrednio w siedzibie Funduszu.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.funduszstypendialnygamon.pl