II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2021

1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa – piątek, godz. 16.30

– Gorzkie Żale – niedziela, godz. 15.15.

Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

5. W czwartek – święto św. Kazimierza, Królewicza.

6. Proszę wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową w naszych domach o godz. 20.30, zakończoną Apelem Jasnogórskim. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Maryi Panny prośmy miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój społeczny. Na stronie internetowej parafii dostępne są transmisje nabożeństw z Jasnej Góry i katowickiej katedry oraz z kaplicy św. Maksymiliana z Niepokalanowa.

7. W związku z istniejącymi ograniczeniami udział w dniu skupienia dla narzeczonych 7 marca 2021 roku wymagać będzie zgłoszenia wyłącznie przez stronę internetową parafii św. Stanisława w Żorach www.stanislaw-zory.pl/7marca/ do dnia 4 marca.

8. Polecam Gościa Niedzielnego oraz Gazetkę parafialną.

9. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli.

Drodzy Parafianie, w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi ogłoszonymi przez premiera RP,

od 7 listopada w naszym kościele we mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

Msze św. w dni powszednie:  6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 15:30, 18:30,

Msze św. w soboty, niedziele i uroczystości: 6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński), 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00,

Apel Jasnogórski: 21:00 codziennie

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW Z KATOWICKIEJ KATEDRY W RADIU eM

Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 – transmisja Mszy św. z katedry, w niedzielę – o godz. 12.00

Około godz. 12.00 – modlitwa Anioł Pański,

Codziennie o godz. 15.00 – modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 20.30 – transmisja modlitwy różańcowej

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dnia 24 października 2020 r. w związku z aktualną sytuacją epidemiczną (pdf 198 kB)

Wezwanie Metropolity Katowickiego do modlitwy w intencji ustania pandemii, o pokój i ład społeczny dla wspólnego dobra (pdf 180 kB)

Modlitwa o pokój (pdf 529 kB)

STATYSTYKA ZA ROK 2020 – ZOBACZ

Nasza Parafianka Hanna Piecha zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
„Patriotyzm na co dzień i od święta” – „Majowe Święta w sztukach plastycznych” – Wiosna 2020 r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Hanna Piecha, Zespół Szkół Budowlano – Informatycznych
„Kapliczka. Majowe” – przydrożna kapliczka w parku Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich,
w dzielnicy Rowień – Folwarki, na Biesie.

Zachęcamy do posłuchania pastorałek, których autorami są nasi Parafianie – POSŁUCHAJ.

Ogłoszenie

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dla każdego obywatela

W Polsce nadal duża grupa obywateli nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy prawnej. Aby umożliwić skorzystanie z porady prawnej szerszemu gronu obywateli przeprowadzona została, z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Nowe regulacje pozwalają jeszcze skuteczniej walczyć z tzw. wykluczeniem prawnym – zjawiskiem godzącym w fundamentalne zasady konstytucji, takiej jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Beneficjantami takiej pomocy mogą być obecnie nie tylko osoby o najniższej kondycji materialnej, szczególnie ciężko potraktowane przez los, ale również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji o miejscach można uzyskać w urzędzie gminy i starostwie.

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej